Odżywianie

Woda kokosowa to szał, ale czy jest dobra dla Ciebie?

Przebicie słomką delikatnego czubka młodego, zielonego kokosa i wypicie jego słodkiego, delikatnie orzechowego soku z pewnością odmłodzi Cię w gorące popołudnie. Dodatkowego kopa daje przekonanie, że dokonałeś "zdrowego" wyboru. W końcu wszyscy, od Madonny po asa tenisa Johna Isnera, popijają ten naturalny koktajl, a naukowcy nazwali go "cudownym tonikiem" o właściwościach zwalczających różne dolegliwości, od kaca po choroby serca.

Ale czy korona pasuje do głowy kokosa? Część ekspertów twierdzi, że napój ten nie jest tak zdrowy, jak się o nim mówi. Dobra wiadomość jest taka, że ich obawy związane są z komercyjnie pakowanymi kartonami wody kokosowej sprzedawanymi obecnie w supermarketach, a nie z naturalnym owocem, oraz z wprowadzającymi w błąd oświadczeniami sprzedawców.

Testy przeprowadzone na popularnych markach wykazały, że pakowana woda kokosowa zawiera mniej elektrolitów niż jej prawdziwa wersja i to, co jest napisane na etykiecie. Co gorsza, zawiera ona dodatek cukru i sztucznych aromatów.

Określanie wody kokosowej mianem "napoju sportowego" wywołało również krytykę, ponieważ jest ona bogata w potas - dostarcza go tyle, co dwa banany - ale ma mało sodu. Sportowcy tracą więcej tego ostatniego podczas rygorystycznych treningów, a woda kokosowa nie jest w stanie odpowiednio go uzupełnić.

Naturalna woda kokosowa jest jednak pozytywnie oceniana przez ekspertów medycznych na całym świecie. Napój ten jest bogaty w witaminy z grupy B i minerały. Nie zawiera cholesterolu i tłuszczu, a także zawiera cztery do pięciu razy mniej cukru niż cola czy sok owocowy. Czy woda kokosowa pasuje do Twojego planu żywieniowego? Porozmawiaj z dietetykami Healthifyme już dziś.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: woda kokosowadieta plan żywieniowyxćwiczeniafitnesszdrowieZmniejszanie wagiOdchudzanie

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾