Odżywianie

Oszukuj i motywuj swój umysł do ćwiczeń

Jedno uczucie, którego najbardziej doświadczasz, gdy przybierasz na wadze, to utrata kontroli. Widzisz, jak centymetry piętrzą się na twojej talii, ramionach i udach, a nie potrafisz się zmotywować, by cokolwiek z tym zrobić. Dlaczego? Ponieważ mózg opiera się zmianom i znajdzie wymówki, aby odłożyć ćwiczenia.

Ale wyrwij się z inercji i podstępem zmuś swój umysł do przejścia w tryb ćwiczeń. Oto jak:

Przeszkoda - nie chce mi się ćwiczyć!

Pokonaj ją. Wybierz osobisty cel, coś, co naprawdę sprawi ci radość. Na przykład powrót do chudych dżinsów lub udział w przyszłorocznym maratonie. Jeśli to pomoże, przypnij zdjęcie siebie w tej parze dżinsów na szafce, aby Twój cel był widoczny każdego dnia.

Przeszkoda - nie mam czasu

Pogódź się z tym. Zacznij powoli. Nawet 20 minut dziennie to dobry początek. Stopniowo dodawaj minuty do swojej rutyny, jak tylko poczujesz się z tym komfortowo.

Przeszkoda - To jest zbyt trudne

Pogódź się z tym. Zaakceptuj fakt, że ćwiczenia są trudne. Oczekuj, że mięśnie będą bolały, będziesz nienawidził wstawać wcześnie rano, będziesz czuł się zmęczony. Kiedy spodziewasz się bólu, odczuwasz go mniej. Ale pamiętaj, że każdy nawyk potrzebuje 21 dni, aby się ukształtować. Jeśli więc przez pierwsze dwa tygodnie będziesz się męczyć, masz duże szanse, że osiągniesz swój cel.

Przeszkoda - nie czuję się zmotywowany

Pokonaj ją. Wyznacz sobie realistyczny cel. Powiedzmy, że zrzucisz pięć kilogramów w ciągu dwóch miesięcy. Kiedy już go osiągniesz, ustal i przejdź do następnego.

[symple_button url="https://healthifyme.onelink.me/2285251819?pid=Blog_Post&c=Sign_Up&af_dp=hmein%3A%2F%2Factivity%2FPlansv2Activity&af_web_dp=http%3A%2F%2Fhealthifyme.com%2Fhome&af_force_dp=true" color="red" size="medium" border_radius="3px" target="self" rel="" icon_left="" icon_right=""]Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj[/symple_button]

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾