Odżywianie

7 korzyści płynących z wieczornych ćwiczeń, które mogą Cię zainspirować

Zwykle uważa się, że ćwiczenie rano może przynieść wiele korzyści. I ma to sens, ponieważ kończysz swój trening przed rozpoczęciem dnia, co oznacza, że robisz to zanim twój napięty harmonogram przejmie kontrolę.

Podczas gdy praca rano brzmi dobrze dla niektórych osób, istnieje grupa ludzi, którzy nie mogą wyskoczyć z łóżka wcześnie rano. Tak, walka jest prawdziwa. Teraz, jeśli należysz do tej drugiej grupy, nie martw się. Istnieje alternatywa dla Ciebie, i to jest praca na zewnątrz w godzinach wieczornych. Podobnie jak mnogość korzyści, które można doświadczyć podczas porannych treningów, istnieje nie jedna, ale siedem korzyści płynących z wieczornych ćwiczeń. Jakie są to korzyści? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Prawdziwy pogromca stresu

Po długim dniu w pracy lub szkole, normalna osoba przechodzi przez pewną ilość stresu. Może to terminy, które mają cię martwić, lub miałeś zbyt wiele do zrobienia dzisiaj. Cóż, niezależnie od tego, jakie były Twoje powody, świetnym sposobem na zapewnienie, że Twój mózg pozostaje silny i zdrowy jest wykonywanie wieczornych ćwiczeń. Dobre samopoczucie" endorfiny, które uwalniają się podczas treningu, wzmacniają mechanizmy radzenia sobie z problemami i bardzo korzystnie wpływają na zdrowie psychiczne. A jeśli zmagasz się ze zbyt dużym stresem, regularne ćwiczenia pomogą ci lepiej radzić sobie z emocjami.

Spokojny i jasny umysł

Co zazwyczaj robisz wieczorami? Może oglądasz film lub czytasz książkę? Teraz, po długim dniu, nie ma wątpliwości, że masz dużo dzieje się w tym umyśle z was. A żeby zapewnić sobie dobry sen, musisz mieć spokojny i jasny umysł, a ćwiczenia wieczorne mogą Ci w tym pomóc. Ćwiczenia przed uderzeniem arkuszy może pomóc zabrać wszystkie swoje zmartwienia i sprawiają, że czujesz się dobrze.

Pomagają przezwyciężyć napięcie w ciele

Kiedy siedzisz lub stoisz przez długi czas, sztywność mięśni staje się nieunikniona. A szyja, ramiona, biodra i plecy są zazwyczaj punktami docelowymi. Dlatego, aby temu zapobiec, najlepiej jest wykonywać ćwiczenia rozciągające wieczorem, ponieważ zapewniają one ulgę od napięcia mięśni i sprawiają, że czujesz się całkowicie zrelaksowany. Nie przesadzaj i zacznij powoli. Jeśli jesteś osobą, która dość często doświadcza sztywności mięśni, możesz zająć się jogą. A kiedy kładziesz się do łóżka ze spokojnym umysłem i zrelaksowanym ciałem, pomaga ci to osiągnąć dobry sen.

Poprawia jakość snu

Według National Sleep Foundation, zaleca się, abyś ćwiczył trzy godziny przed snem, ponieważ ćwiczenia dają ci przypływ energii. Gdy zejdziesz z "haju ćwiczeń", będziesz w stanie dobrze spać, ponieważ będziesz pozbawiony stresu, a twoje mięśnie będą również w stanie odprężenia. A jeśli jesteś kimś, kto nie może łatwo zasnąć lub zmaga się z bezsennością, zaleca się, abyś ćwiczył wieczorami, ponieważ może to poprawić jakość Twojego snu. A kiedy cieszysz się dobrym snem, twoje poranki również pójdą świetnie.

Łatwa poranna rutyna

Kiedy nie planujesz swoich treningów rano, oznacza to, że masz zrelaksowaną poranną rutynę, na którą możesz liczyć. Nie musisz budzić się bardzo wcześnie lub spieszyć się na siłownię. Możesz robić to powoli i spokojnie. Na przykład, można cieszyć się poranną filiżanką kawy, biorąc swój własny słodki czas lub gotować sobie jakieś miłe śniadanie, a te minutowe rzeczy mogą umieścić cię w dobrym nastroju, zwiększając swoją produktywność. A wieczorem, kiedy skończysz swoje obowiązki, ćwiczenia pozwolą Ci się zrelaksować.

Świetny sposób na zakończenie dnia

Może nudzisz się w domu i masz ochotę wyjść z przyjaciółmi na pizzę, hamburgera, a nawet drinka! Teraz, kiedy ćwiczysz wieczorami, możesz pozbyć się takich niezdrowych nawyków! Nie będziesz się nudzić wieczorami i nie skończysz z całą butelką wina na własną rękę. A najlepsze jest to, że masz plan na wieczór. Nie musisz siedzieć i decydować o tym, jak spędzić czas.

Dłuższy trening

Kiedy ćwiczysz wieczorem, może nie być ścisłych ograniczeń czasowych. Możesz łatwo poświęcić trochę więcej czasu na treningi, w przeciwieństwie do poranków, kiedy musisz pędzić do pracy lub szkoły. Ponadto, gdy ćwiczysz wieczorem, będziesz w stanie cieszyć się nim bardziej, jak skończysz ze swoim dniem. A jeśli uderzenie siłownia jest to, co wolisz, miejsce będzie głównie pozostają niezatłoczone, więc można iść dalej z treningu bez przeszkód.

Korzyść dodatkowa: Ćwiczenia mogą pobudzić twoje życie seksualne

Po długim ciężkim dniu, większość ludzi traci zainteresowanie aktami intymnymi, ponieważ, po pierwsze, są zbyt zmęczeni, a po drugie, stres dopada cię. Wieczorne ćwiczenia mogą rozwiązać ten problem, ponieważ podnoszą poziom energii, dzięki czemu nie czujesz się już zmęczony i odprężają umysł, co sprawia, że możesz czerpać przyjemność z aktu. Ponadto, w przypadku mężczyzn, regularne ćwiczenia mogą zapobiegać zaburzeniom erekcji, a w przypadku kobiet, zwiększają podniecenie. Tak więc tak, ćwiczenia wieczorem przynoszą cały zestaw korzyści.

Teraz, gdy już znasz korzyści płynące z ćwiczeń wieczorem, upewnij się, że trzymasz się dogodnego dla siebie przedziału czasowego.

Często zadawane pytania (FAQs)

Q. Jaki jest najlepszy trening wieczorami? O. Masz kilka opcji do wyboru. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i chcesz zacząć ćwiczyć, możesz zacząć od chodzenia. Inne opcje to: Siłownia: Ogólnie rzecz biorąc, w nocy, znajdziesz większość siłowni mniej zatłoczonych. Oznacza to, że będziesz mógł dokończyć swój trening bez konieczności czekania na swoją kolej do korzystania z urządzeń. Jednak upewnij się, że Twoja siłownia ma elastyczne harmonogramy przed podjęciem członkostwa.Cycle: Jazda na rowerze to świetny trening i nie musisz czekać, aż twoja siłownia się otworzy albo. Możesz to zrobić bez żadnych kłopotów.Pływanie: Pływanie wieczorem jest nie tylko świetnym ćwiczeniem, ale może również pomóc odmłodzić swój umysł i ciało.Joga: Wykonywanie jogi może pomóc zrelaksować mięśnie, i można to zrobić łatwo z komfortu swojego domu. Po treningu, można również kultywować zwyczaj medytacji, aby całkowicie zrelaksować swój umysł i ciało. P. Jak się upewnić, że nie przegapisz wieczornego treningu? O. Odpowiedź jest prosta. Nie wymyślaj wymówek. Tak jak codziennie chodzisz do pracy lub szkoły, uczyń swój wieczorny trening również priorytetem. W ten sposób nigdy go nie przegapisz. P. Dlaczego potrzebna jest regularna aktywność fizyczna? Regularne ćwiczenia pozwalają utrzymać wagę w ryzach, zapobiegać chorobom, takim jak nadciśnienie, cukrzyca, stany lękowe i inne, zapewniać zadowolenie, dodawać energii, poprawiać jakość snu, a więc są istotnym elementem zdrowego stylu życia. P. Jak sprawić, by treningi były przyjemniejsze? A. Jeśli jesteś znudzony robieniem tego samego każdego dnia, trening może stać się nudny. Dlatego warto go urozmaicić. Możesz wziąć udział w zajęciach tanecznych lub uprawiać jakiś sport. Upewnij się, że ciągle coś zmieniasz, bo szybko się znudzisz. P. Jak dużo każdy człowiek powinien ćwiczyć? O. Według Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych, przeciętna osoba dorosła potrzebuje 150-180 minut tygodniowo łagodnej aktywności aerobowej lub 75-90 minut tygodniowo, jeśli jest to energiczna aktywność aerobowa. Zaleca się również wykonywanie ćwiczeń siłowych co najmniej dwa razy w tygodniu, takich jak ćwiczenia na maszynach z ciężarkami lub z ciężarem własnego ciała.Uwaga: Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej aktywności fizycznej należy zawsze skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. P. Czy ćwiczenia wymagają znacznych zmian w stylu życia? O. Odpowiedź brzmi: nie. Możesz wcisnąć treningi nawet podczas napiętego grafiku pracy. Sztuczka polega na tym, by planować z wyprzedzeniem. Kiedy to zrobisz, nigdy nie opuścisz swoich ćwiczeń i nie będzie to kolidowało z twoim stylem życia. Co musisz zrobić tutaj jest nie overthink rzeczy i po prostu zacząć. Gdy wejdzie Ci to w nawyk, stanie się częścią Twojego stylu życia.
Tagi: 7 korzyści z wieczornych ćwiczeńWieczorne ćwiczeniadługotrwałe treningirelaksujące porankilepszy senstress busting ćwiczeniaestretching

Zobacz również