Diety

Dieta sirt

Jedną z najpopularniejszych diet ostatnich lat jest ta, o której być może już słyszałaś. Marzysz o szczupłym ciele i zgrabnej sylwetce? Chcesz szybko i skutecznie schudnąć? Mamy na to odpowiedź! Dowiedz się więcej o diecie sirt w naszym artykule!

Co sprawia, że Adele odniosła taki sukces?

Dieta sirt jest obecnie bardzo popularna dzięki oszałamiającej przemianie Adele. Piosenkarka schudła 44 kilogramy i wygląda jeszcze piękniej. To właśnie dieta sirt jest odpowiedzialna za jej obecny wygląd. Każdego roku powstają coraz to nowe i bardziej skuteczne diety "cud". Diety te twierdzą, że pomogą Ci szybko schudnąć. Jednak za każdym razem zawodzą, zniechęcamy się, bo nie widzimy spadku wagi. W czym tkwi tajemnica sukcesu Adele i jak udało jej się osiągnąć tak niezwykłe rezultaty?

Dieta sirtfood opiera się na produktach sirtuinowych, antyoksydantach i innych pokarmach bogatych w sirtuiny. Połączenie tych składników może mieć pozytywny wpływ na metabolizm. Dzięki temu możemy schudnąć i korzystnie wpłynąć na nasz wygląd. Jest ona również znana jako dieta długowieczności. Dieta sirtfood jest wyjątkowa, ponieważ nie ogranicza kalorii (z wyjątkiem kilku pierwszych), ale raczej na to, jak jemy. Produkty Sirtuin odżywiają nasz organizm i dostarczają witamin, błonnika i innych prozdrowotnych składników odżywczych.

Czym są sirtuiny?

Sirtuiny, które są białkami występującymi w organizmie, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, urodę i proces starzenia się. Odgrywają one również ważną rolę w regulacji i prawidłowym funkcjonowaniu metabolizmu, co pozwala na przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. Sirtuiny są również odpowiedzialne za spowolnienie procesów starzenia się organizmu. Najlepszym sposobem na dostarczenie sirtuin do organizmu jest spożywanie niskokalorycznych koktajli, w skład których wchodzą warzywa i owoce.

Jak wprawić ciało w ruch

Odpowiednie produkty mogą pobudzić sirtuiny do działania i wpłynąć na utratę wagi. Produkty te nazywane są aktywatorami sirtuin i zawierają polifenole. Stymulują one produkcję sirtuin, co jest korzystne dla naszego organizmu. Ważne jest, aby spożywać jak najwięcej produktów spożywczych diety sirt. Słynna piosenkarka zademonstrowała niesamowite efekty diety sirt food. Najlepszą rzeczą w sirtfood jest to, że możemy zrobić pożywny i zdrowy koktajl z naszych ulubionych owoców i warzyw.

Jakie produkty powinnaś jeść na diecie sirt. Są to produkty, które powinny znaleźć się w diecie każdej osoby, jeśli chce ona lepiej o siebie zadbać i zdrowiej się odżywiać. Są to niezbędne składniki zdrowej diety.

 • Warzywa: Czerwona cykoria, czerwona cebula i czerwona papryka. Papryczki chili. Seler naciowy. Jarmuż, rukola. Liście miłosne. Pietruszka.
 • Owoce: Jabłka, jagody i inne owoce leśne, truskawki. Cytrusy, daktyle.
 • Napoje: Woda, kawa, herbaty zielone, herbaty białe i czarne, herbaty matcha, kakao, wina czerwone
 • Inne: Kasza gryczana, soja i kapary, ciemna czekolada, kakao w proszku, oliwa z oliwek, orzechy włoskie i kurkuma
 • Fast foody, słodycze, cukier, słodkie napoje i biała mąka powinny zostać wyeliminowane z naszego jadłospisu. Niezbędna jest woda mineralna - około 2 litrów dziennie.

Zasady diety sirt - co obowiązuje?

Na czym polega dieta sirt? Dietę sirt można podzielić na cztery etapy. Pierwszy etap jest najbardziej restrykcyjny i trwa 3 dni. W pierwszym etapie diety maksymalna ilość kalorii wynosi 1000 kcal. Zalecane posiłki podczas tego etapu to trzy koktajle i jeden normalny posiłek. Drugi etap diety trwa jeszcze cztery dni i obejmuje posiłki o dużej kaloryczności, nawet do 1500 kcal. Powinna składać się z dwóch koktajli wraz z dwoma zwykłymi posiłkami sirtuinowymi. Trzeci etap trwa jeszcze siedem dni i nie ma żadnych wytycznych dotyczących kalorii. To my decydujemy, jakie wytyczne kaloryczne stosujemy w zależności od naszego stylu życia i wagi. Jemy trzy posiłki bogate w sirtuinę dziennie, dwie przekąski i jedno zielone smoothie. Jest to czwarty i ostatni etap, który może być stosowany przez całe życie. Ten etap nie wymaga od nas spożywania określonej liczby kalorii i pozwala nam na przygotowywanie posiłków według własnego uznania. Jedynym obowiązkiem jest spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości sirtuiny oraz picie zielonych napojów sirtuinowych. W naszej diecie powinny znaleźć się orzechy, jarmuż i seler, a także czerwone wino.

Podstawowe zasady jedzenia sirtfood są podobne do tych, które podaje Instytut Żywności i Żywienia. W ciągu dnia powinno się spożywać 4-5 posiłków w równych odstępach czasu, ale nie krótszych niż 1,5 godziny. Ostatni posiłek powinien być spożywany około godziny 19:00.

Oto kilka sposobów na to, aby zmniejszyć swój strach przed surowymi ograniczeniami, jakie zostały nałożone na dietę sirtfood.

Kim jest osoba stosująca sirtfood?

Dieta sirtfood przeznaczona jest dla osób, które chcą schudnąć lub zadbać o swoją skórę. Osoby z chorobami przewlekłymi lub niską masą ciała przed rozpoczęciem diety sirtfood powinny skonsultować się z lekarzem. Zbyt duża ilość kalorii w pierwszych trzech dniach może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Możesz przygotować się poprzez stopniowe zmniejszanie ilości spożywanych kalorii przez pierwsze kilka dni. Nie jesteś pewna, jak zmniejszyć swój apetyt. Zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi sposobami.

Dieta ta nie jest zalecana dla dzieci, kobiet w ciąży i planujących macierzyństwo. Jednak produkty bogate w sirtuinę nie zaszkodzą.

Przepis na zielony koktajl sirtuinowy

Składniki:

 • 80g Jarmużu
 • 1 jabłko
 • 1 łodyga selera naciowego
 • 5 łyżek soku z cytryny
 • Kilka gałązek pietruszki
 • 1 plasterek świeżego imbiru

Smacznego!!! 

 

Zobacz również