Odżywianie

Światowy Dzień Jogi: Jak joga zmieniła moje życie

W tym Światowym Dniu Jogi, gdy patrzę wstecz, przypominam sobie jak zaczęłam swoją podróż z jogą około siedem lat temu. W tamtym czasie pracowałam w korporacji i miałam pracę za biurkiem. Pragnęłam prowadzić zdrowsze i sprawniejsze życie, nie tylko na poziomie fizycznym, ale także psychicznym i duchowym. To właśnie przyciągnęło mnie do jogi.

Od tego momentu joga stała się moim zainteresowaniem, a to zainteresowanie przerodziło się w pasję. Byłam nią tak zauroczona, że rzuciłam pracę, by zajmować się nią w pełnym wymiarze godzin. Zmieniła ona całe moje postrzeganie świata. Pomogło mi zrozumieć siebie i innych oraz nauczyło mnie bardziej akceptować życie. Podczas gdy kiedyś wierzyłam, że "cokolwiek się dzieje, dzieje się z dobrego powodu", teraz rozumiem stojącą za tym karmiczną filozofię.

Staram się przekazać to, czego się nauczyłam, wszystkim praktykującym jogę, którzy ze mną trenują. Zawsze cieszę się, gdy widzę, jak się rozwijają i stają się bardziej świadomi życia i otoczenia. Czułam prawdziwą radość pomagając pewnej szczególnej duszy, która chciała siedzieć w pozycji medytacyjnej przez ponad trzy godziny. Zanim przyszedł do HealthifyMe, zwrócił się do wielu nauczycieli i nie udało mu się osiągnąć swojego celu na poziomie fizycznym. Poprowadziłem go z wieloma pozycjami wzmacniającymi plecy i otwierającymi biodra, które mogą pomóc osobie siedzieć nieruchomo przez długi czas, a moje wskazówki w połączeniu z jego cierpliwością i determinacją pomogły mu osiągnąć zadanie po trzech miesiącach ciągłego wysiłku.

To są doświadczenia, które sprawiają, że moja praca jest satysfakcjonująca. Ale dla mnie i dla innych błogość, która przychodzi wraz z prawdziwym doświadczeniem jogi jest ostateczną nagrodą.

Czy chcesz zainspirować się jogą? Jeśli jesteś w Bangalore, przyjdź do Freedom Park w niedzielę, 21 czerwca i weź udział w grupowej sesji jogi prowadzonej przez eksperta jogi HealthifyMe Pragya Bhatt, a następnie zjedz śniadanie z Brekkie.

Bądź w formie z HealthifyMe. Zapisz się tutaj

Tagi: Światowy Dzień Jogi

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾