Diety

Dieta sokowa

Czy czujesz się ociężały? Masz wzdęcia, problemy trawienne, a może często jesteś zmęczony i senny? Może to oznaczać, że Twój organizm wchłania zbyt wiele substancji toksycznych. Stresujący tryb życia, częste picie kawy, nieregularne nawyki żywieniowe, picie w biegu i niewystarczające spożycie wody mogą prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, co może powodować zmęczenie i zły nastrój.

Dieta sokowa cieszy się coraz większą popularnością. Jest ona również znana jako detoks sokowy. Detoks sokowy to popularny i modny sposób na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, poprawę funkcjonowania organizmu, zmniejszenie problemów trawiennych i zrzucenie kilku kilogramów w krótkim czasie. Dieta sokowa charakteryzuje się tym, że wszystkie pokarmy stałe zastępowane są naturalnie wyciskanymi sokami warzywnymi, owocowymi i owocowo-warzywnymi. Soki dobierane są tak, aby zaspokoić nasze codzienne potrzeby. Diety sokowe są często traktowane jako pierwszy krok do zdrowszego stylu życia.

Soki mogą oczyszczać organizm

Podstawowym celem diety sokowej jest oczyszczanie organizmu z toksyn i wspomaganie organizmu w naturalnej detoksykacji. Dlatego właśnie soki są tak skuteczne. Płynna konsystencja może mieć znaczący wpływ na szybkość trawienia i zdolność przenikania do organizmu niezbędnych witamin i minerałów. Skąd się biorą toksyny, które mamy w organizmie? Mogą one przenikać przez układ oddechowy, przewód pokarmowy, a także przez skórę.

Dieta sokowa jest dietą niskotłuszczową, która nie spowoduje przybierania na wadze.

Detoks sokowy - Ile można schudnąć dzięki sokowemu oczyszczaniu organizmu
Jak schudnąć kilka kilogramów w trzy dni? Tak, jest to możliwe.
Chociaż dieta sokowa nie może być przestrzegana przez długi czas, może mieć pozytywny wpływ na organizm i pomóc Ci schudnąć. 3-dniowy detoks może pomóc Ci stracić od 2 do 3 kilogramów. Obietnica utraty kilku zbędnych kilogramów w krótkim czasie to za mało. Dieta ta jest bardzo restrykcyjna i wymaga silnej woli.

Jak przygotować się do diety sokowej

Zbyt ostre ograniczenie kalorii może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem diety odpowiednio się do niej przygotować. Powoli trzeba będzie zrezygnować z jedzenia fast foodów, mięsa, nabiału i słodzonych napojów. Dobrym pomysłem jest również zrezygnowanie z picia kawy i czarnej herbaty na kilka dni przed rozpoczęciem diety. Kaloryczność posiłków można zmniejszać stopniowo, aby nie wywoływać napadów głodu. Należy pamiętać, że zbyt duża redukcja kalorii może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Należy w ten sposób przygotować nasz organizm do kuracji i pobudzić metabolizm. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na pobudzenie metabolizmu.

Zasady i przebieg diety sokowej

Na trzydniowej diecie sokowej stałe posiłki zastępuje się w ciągu dnia sokami ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Jedynymi dozwolonymi dodatkami są proste przyprawy i herbatki ziołowe lub owocowe. Nie zaleca się, aby dieta trwała dłużej niż trzy dni lub tydzień ze względu na jej restrykcyjny charakter i brak niezbędnych składników odżywczych, takich jak węglowodany czy białka. Dietę należy rozpocząć od wypicia szklanki wody z cytryną i kontynuować przez cały dzień. Soki owocowe najlepiej spożywać rano lub wczesnym popołudniem, aby zapewnić sobie spalanie kalorii z cukrów. Soki warzywne są lepsze na obiad i kolację. Podczas diety sokowej należy unikać picia kawy, herbaty i alkoholu. Możesz bezpiecznie jeść owoce i warzywa podczas diety sokowej, ale musisz być świadomy ich kaloryczności. Banany i winogrona są dobrym wyborem, natomiast owoce cytrusowe i jabłka są lepsze. Soki warzywne powinny zawierać buraki i pomidory, seler naciowy, seler naciowy, jarmuż i szpinak.

Najlepszym czasem na rozpoczęcie diety sokowej jest wiosna, aby pomóc odbudować nasz organizm po zimie, lub lato, aby oczyścić organizm po wakacjach. Detoks sokowy to świetny czas na jego przeprowadzenie, ponieważ w sklepach i na straganach jest mnóstwo świeżych owoców i warzyw.

Nie możemy sobie pozwolić na powrót do niezdrowych nawyków żywieniowych, jeśli chcemy utrzymać efekt detoksu sokowego. Ważne jest, aby jeść zdrowo i unikać przetworzonej żywności.

Detoks sokowy - czy to bezpieczne i zdrowe?

Warzywa i owoce były dobrze znane ze swojej zdolności do dostarczania witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Chociaż dieta jest zdrowa, należy pamiętać, że może być niebezpieczna, jeśli nie przygotujemy naszego jedzenia prawidłowo lub nie będziemy przestrzegać jej zasad. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Diety sokowe są bardzo restrykcyjne i nie powinny być stosowane przez dłuższy czas. Bezpiecznie jest stosować je przez okres od jednego do siedmiu dni. Jest to wystarczający czas dla organizmu, aby wyeliminować szkodliwe toksyny i pozwolić metabolizmowi i jelitom funkcjonować prawidłowo. Ważne jest jednak, aby monitorować swoje ciało podczas diety i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek obawy.

Kto nie powinien przeprowadzać detoksu sokowego?

  • Kobiety w ciąży i karmiące
  • Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia i starsi
  • Osoby z cukrzycą, niewydolnością nerek lub wątroby, nadczynnością tarczycy
  • Osoby z zaburzeniami odżywiania
  • Osoby, które mają wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca.
  • Osoby aktywne fizycznie
  • Osoby uprawiające intensywne sporty.

 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾