Odżywianie

Zapisanie się na siłownię a trening w domu

Minęło 11 miesięcy odkąd COVID-19 został uznany za globalną pandemię, która całkowicie uniemożliwiła wykonywanie prostych czynności, takich jak chodzenie na siłownię, do biura, restauracji, czy nawet sięgnięcie po coś tak nudnego jak poranna gazeta bez drżenia ze strachu.

Większość naszych dni składa się z przemieszczania się z sypialni do salonu, gdzie siadamy na kanapie - w tym momencie większość z nas ma mocno wgniecione kanapy. Zmniejszenie ilości aktywnych ruchów zaczęło być widoczne na naszych twarzach, jeśli nie na brzuchach!

Z drugiej strony, niektóre osoby wykorzystały pandemię jako powód do aktywności! Od rozpoczęcia podróży w celu utraty wagi, do po prostu praktykowania zdrowego odżywiania i ćwiczeń podczas pobytu w domu.

Ale teraz większość siłowni została ponownie otwarta - co wybierzesz? Wstąpić do siłowni czy ćwiczyć w domu?

Mamy listę zalet i wad dołączenia do siłowni lub ćwiczenia w domu - porównajmy je ze sobą, aby zobaczyć, która opcja wygrywa!

Dostępność

Ile razy płaciliśmy za członkostwo w siłowni tylko po to, by rzadko (nigdy) z niego korzystać? Więcej razy niż chcielibyśmy przyznać! Jedynym powodem/usprawiedliwieniem - przed i po pandemii - jest podróżowanie. Wiele osób zaczyna się obijać, a potem ostatecznie rezygnuje z chodzenia na siłownię z powodu czasu i wysiłku, jaki trzeba poświęcić na podróżowanie, aby uzyskać dostęp do siłowni. Natomiast jeśli zdecydujesz się na trening w domu, musisz po prostu przejść do następnego pomieszczenia!

Motywacja

Dla większości z nas, jako studentów, czynnikiem motywującym do nauki jest możliwość robienia tego w grupie innych dzieci - karmienie się energią, entuzjazmem, a także rywalizacją wokół nas (z wyjątkiem tych, którzy wolą samotność). Dla niektórych z nas to się nie zmieniło w dorosłym życiu - czy to pracując w biurze, czy ćwicząc na siłowni! Samodzielny trening w domu wymaga dużo samomotywacji, inaczej niż na siłowni, gdzie panuje podobna energia, podnoszenie ciężarów, muzyka i wiele innych atrakcji!

Ryzyko

Nawet jeśli siłownie twierdzą, że są praktykowane najwyższe środki bezpieczeństwa, takie jak - kontrola temperatury, noszenie maski i częste odkażanie. Ryzyko narażenia się na wirusa jest nadal wysokie z powodu tłumu. Personel może być na 100% na nim początkowo, ale prawdopodobieństwo ich relaksu w tym reżimie jest zbyt wysoki, co jest mniej prawdopodobne, aby zdarzyć się w domu.

Trening

Ćwiczenie podczas słuchania trenera krzyczącego motywujące słowa na ciebie z ekranu jest świetne, ale dla niektórych z nas, gdy to samo dzieje się z kilku metrów? O wiele lepiej i skuteczniej! Ludzie są istotami społecznymi - dlatego trening w cztery oczy może być bardziej satysfakcjonujący!

Wydatki

Członkostwo w siłowni jest drogie! I słusznie, biorąc pod uwagę wysokiej jakości sprzęt, który jest oferowany wraz z certyfikowanymi profesjonalistami, którzy poprowadzą Cię i napompują, abyś dotarł do mety. Dla porównania, ćwicząc w domu możesz zaoszczędzić pieniądze! Możesz zdecydować się na aplikacje takie jak HealthifyMe, które zapewniają Ci trenerów fitness, plany i filmy, gdzie można uzyskać wymagane szkolenia i wskazówki, których potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel przy minimalnych kosztach!

Jakość

Podczas gdy trening w domu może być wygodny, wolny od ryzyka i tańszy, jakość sprzętu i treningu jest bardzo wysoka. Ćwicząc na siłowni zaoszczędzisz sobie kłopotów z serwisowaniem sprzętu teraz i wtedy, a także zmniejszysz ryzyko niepotrzebnej kontuzji.

Wniosek

Wygląda na to, że jest remis - co czyni obu naszych przeciwników zwycięzcami!

Wybór między treningiem na siłowni a treningiem w domu jest ostatecznie twoją osobistą decyzją, ale najlepiej jest rozważyć wszystkie za i przeciw, biorąc pod uwagę powagę obecnej sytuacji. Jeśli możesz chodzić na siłownię i być ostrożnym poprzez podejmowanie wymaganych środków ostrożności, to dobrze dla Ciebie! A jeśli można ćwiczyć w domu i nadal uzyskać miażdżące wyniki, które chcesz, kudos do Ciebie!

Czy chcesz się zmienić w 2021 roku? Nasi trenerzy mogą Ci pomóc.

Tagi: dostępność, koszty, siłownia, trening w domu, motywacja, jakość, ryzyko COVID-19, treningi

Zobacz również