Blog

Jaki jest koszt usługi cateringu dietetycznego?

Gordon Ramsay nie jest jedynym, który urodził się, by być mistrzem kuchni. Marnotrawstwem jest wykonywanie czynności, których nie lubimy lub które nie przynoszą nam radości. Dla tych, którzy nie potrafią gotować, rozwiązaniem jest catering dietetyczny.

Czy jesteś celebrytą lub wielką gwiazdą, która uważa, że catering dietetyczny jest dla bogatych? Trzeba być zamożnym, żeby sobie na niego pozwolić. To nieprawda! Każdy może skorzystać z cateringu dietetycznego. Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jak? Spieszysz się i nie masz na nic czasu? A może nie umiesz gotować? Catering jest dla Ciebie, jeśli zgadzasz się z przynajmniej jednym z tych zdań. Diety pudełkowe kojarzyły się kiedyś z luksusem i mogli sobie na nie pozwolić tylko bogaci. Ale te czasy już dawno minęły.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Dieta pudełkowa ma wiele zalet. Zaoszczędzisz czas na gotowanie posiłków i skrócisz czas spędzony na zakupach i czekaniu w kolejkach. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł spędzić więcej czasu z rodziną, przyjaciółmi i samym sobą. Każdy zasługuje na odpoczynek od pracy.

ZADBANA SYLWETKA
Dieta pudełkowa może również pomóc Ci schudnąć w przyjemny i łatwy sposób. Nie będziesz ograniczony do jedzenia soku z sałaty i pietruszki. Możesz jeść po 18.00, a masło orzechowe nie sprawi, że zmniejszy Ci się obwód w talii.

PRYWATNY KUCHARZ
Czy pamiętasz prywatnego kucharza, który codziennie przygotowywał pyszne, zbilansowane posiłki i dostarczał je prosto do Twojego domu? Teraz możesz go mieć!

Codzienne posiłki mogą być przygotowywane z myślą o Twoich potrzebach i dostarczane prosto do Twoich drzwi.

WYGODA
Czas jest dziś towarem deficytowym. Jesteśmy w ciągłym ruchu, często pracujemy do późnych godzin nocnych i nie mamy wystarczająco dużo energii lub czasu, aby zrobić wszystko. Nasze ciała muszą funkcjonować prawidłowo, więc musimy jeść. Ważne jest, aby dobrze się odżywiać. Po długim dniu musisz jeszcze zaplanować posiłek, zrobić zakupy, poczekać w kolejce, a potem go ugotować. Trzeba też pozmywać. Wyobraź sobie, ile czasu zajęłoby Ci przygotowanie 5 posiłków dziennie. To bardzo dużo.

PIENIĄDZE
Trudno jest przygotować 5 posiłków dziennie. Ostateczny koszt posiłków może być różny w zależności od rodzaju przygotowywanego jedzenia. Może się wahać od 40 do 80 zł za osobę za noc, a nawet do 80 zł za dzień. W sumie może to dać 1600 zł rocznie. Całkiem sporo, prawda? Tymczasem średni koszt diety pudełkowej na miesiąc (bez weekendów), to 1300 zł. Oznacza to, że zdrowy, pełnowymiarowy posiłek kosztuje zaledwie 13 zł. Wyobraź sobie, że idziesz do restauracji, zamawiasz grillowany filet z kurczaka, sos kurkowy i puree z kalafiora, a za tak niesamowity posiłek płacisz około 30 zł. Łatwo dostrzec różnicę.

Spójrzmy na to z innej strony.

Mówi się, że czas to pieniądz. Masz stawkę godzinową i stawkę robocizny, kiedy pracujesz. Załóżmy, że jesteś przedsiębiorcą. Twoja stawka godzinowa wynosi 50 zł. Oznacza to, że za każdą godzinę pracy zarabiasz 50 zł. Przygotowanie posiłków zajmuje około 2-3 godzin dziennie. Są to godziny, które mógłbyś poświęcić na rozwijanie swojego biznesu zamiast na gotowanie. Dałoby to od 100 do 150 zł dziennie, co da Ci od 2000 do 3000 zł dodatkowego miesięcznego zysku. Wcześniej zostało podane, że średni koszt diety pudełkowej na miesiąc (bez weekendów), to około 1300 zł.

 

Zobacz również